Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koncert w Starej Rzeźni

czwartek, 12, listopad 2015

 

Bez tytułuW dniu 16.01.2016 r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu STARA RZEŹNIA w Szczecinie odbędzie się impreza poświęcona 12 rocznicy śmierci Czesława Niemena p/t "Piosenki Czesława Niemena i muzyka lat 60."

Części 1. imprezy to koncert piosenek Czesława Niemena które wykona Andrzej Szpak wraz z zespołem w którego skład wejdzie Tomasz Jaśkiewicz, legendarny gitarzysta Niemena z którym współpracował on m.in. w zespole Akwarele nagrywając kultowe sola gitarowe np. do piosenki "Dziwny jest ten świat". Zaśpiewa i zagra na gitarze Wojciech Rapa, członek takich zespołów jak Wawele czy Czerwono Czarni. Piosenki Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec i Karin Stanek zaśpiewają Laura Lewicka i Natalia Stankowska. Na perkusji zagra Tomasz Szpak, uczestnik m.in. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonane zostaną najbardziej znane piosenki z repertuaru Czesława Niemena takie jak Pod Papugami, Sen o Warszawie, Wspomnienie, Płonąca stodoła, Czy mnie jeszcze pamiętasz czy Dziwny jest ten świat.

W części 2. imprezy pokazany zostanie film biograficzny o Czesławie Niemenie . "Sen o Warszawie" . w reżyserii Krzysztofa Magowskiego który jest wyświetlany obecnie w kinach całej Polski. Po projekcji filmu przewidziana jest dyskusja w której udział weźmie reż. filmu Krzysztof Magowski. Na pytania o życiu i twórczości Czesława Niemena odpowiadać będzie brat stryjeczny Czesława Niemena Wydrzyckiego, Romuald Wydrzycki oraz przybyły z Warszawy niemenolog Tadeusz Skliński. Osobą prowadzącą imprezę będzie prof. Bogdan Matławski.