Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Budowanie MOSTów

niedziela, 01, marzec 2015

Wersja PDF - cześć 1

Wersja PDF - cześć 2

W jaki sposób wprowadzić biznes do sztuki?

poniedziałek, 08, grudzień 2014

Obraz123W jaki sposób wprowadzić biznes do sztuki, by pomóc jej zarobić konkretne pieniądze i zbliżyć do szerszego grona odbiorców?

To pytanie narodziło się po artykule, w którym opisywałam czego sztuka i biznes mogą się od siebie nawzajem nauczyć. Po jego przeczytaniu usłyszałam opinie moich znajomych, że teoretycznie wszystko brzmi świetnie: chcemy zbliżyć sztukę do biznesu i zastanawiamy się czego obie strony mogą się od siebie nauczyć, ale gdzie są konkrety? Co konkretnego można zrobić, żeby zbliżając sztukę do biznesu zarobić konkretne pieniądze? Odpowiedź wydaje się trywialnie prosta: stworzyć elastyczne narzędzie do sprzedaży obrazów i innych dzieł sztuki. Przy czym nie chodzi o dom aukcyjny czy galerię zajmującą się sprzedażą obrazów znanych artystów. Ten rynek jest świetnie rozwinięty i przynosi całkiem spore dochody. Chodziło raczej o stworzenie miejsca, w którym duże grono mało znanych artystów może prezentować swoje dzieła szerokiej publiczności, a wszystko zaczęło się od odpowiedzi na podstawowe

Czytaj więcej...

Biznes i sztuka, czyli czego obie strony mogą się od siebie nauczyć.

poniedziałek, 17, listopad 2014

Biznes iKultura DSC 0001Biznes i sztuka, czyli czego obie strony mogą się od siebie nauczyć.W poprzednim numerze opisywaliśmy ideę i działania, jakie zostały przeprowadzone w ramach projektu Business Culture Partnership. Analizując przeprowadzone w poszczególnych miastach partnerskich różnego rodzaju akcje, mogliśmy zauważyć jedno: środowisko sztuki i biznesu mogą i chcą się do siebie zbliżać oraz lepiej poznawać. Pozostaje pytanie, czy jest to jedynie szczytna idea, czy może konieczność jaką stawiają przed nami realia współczesnego świata? Warto więc odpowiedzieć na pytanie:

Po co sztuka i biznes mają się do siebie zbliżać?

Po co zmieniać ugruntowane przez setki lat zasady mecenatu? Po co szukać nowych płaszczyzn współpracy? Po co zacieśniać wzajemne relacje? Po co to wszystko potrzebne?

Czytaj więcej...

Konkrety ... czego sztuka chce od biznesu

poniedziałek, 03, listopad 2014

Wersja PDF - cześć 1

Wersja PDF - cześć 2

Podkategorie