Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O projekcie

 

Witamy Państwa na stronie projektu Partnerstwa Biznesu i Kultury – Business Culture Partnerships

Projekt BCP jest to finansowana inicjatywa międzynarodowa mająca na celu wypracowanie trwałych struktur w ramach współpracy na styku biznesu i kultury. Z korzyścią dla instytucji kultury i biznesu przedstawiciele z Litwy, Niemiec i Polski zostaną wypracowane konkretne rozwiązania, których celem będzie zbliżanie świata biznesu i sztuki.

W celu zapewnienia najwyższej jakości rezultatów projektu w pierwszej kolejności zostały opracowane wstępne analizy sytuacji współpracy biznesu i sztuki w każdym kraju. Poprzez bezpośredni kontakt z grupą docelową projektu opracowano istniejące formy współpracy biznesu i sztuki. Na tej podstawie zdefiniowano model współpracy biznesu i kultury dla każdego regionu z uwzględnieniem konkretnych działań w każdym regionie, które miały na celu usprawnić współpracę BCP.  W efekcie wdrożono działania o charakterze pilotażowym, które docelowo stały się działaniami wpisanymi w lokalny harmonogram wydarzeń i działań.

Strona www.biznesisztuka.izba.info jest elementem wdrażanego w Polsce modelu, który stanowiła część działań z myślą o tworzeniu partnerstw BCP.